Bania - ośrodek narciarski

ul. Środkowa 181
34-405 Białka Tatrzańska

tel.: 182654163
Wyślij wiadomość e-mail
Szczegóły Galeria zdjęć Lokalizacja
Opis ośrodka
Białka Tatrzańska

to wieś góralska położona w pobliżu Tatr, kilkanaście kilometrów od Nowego Targu i Zakopanego. W kraju słynie jako idealne miejsce dla wypoczynku i regeneracji zdrowia. Jest polecanym centrum zimowego wypoczynku, szczególnie dla dzieci.
Amatorzy sportów zimowych czują się tu jak w raju. Dla narciarzy panują tu wprost wyśnione warunki - śnieg leży od października do maja, najlepsze warunki do jazdy panują od grudnia do marca, najpogodniej jest w lutym i marcu. Stoki są łagodne, trasy szerokie i dobrze utrzymane.

Ośrodek narciarski BANIA

położony jest na wysokości 680-910 m n.p.m., obok centrum narciarskiego Kotelnica. Bania oferuje trzy wyciągi narciarskie, dla początkujących oraz cztero - osobowa kolej krzesełkowa. Bania połączona jest z Kotelnicą trasą zjazdową. Wszystkie stoki Bani są świetnie wyposażone - oświetlone, nagłośnione i starannie przygotowane przez maszyny śnieżne. Dzięki temu początkujący narciarze mają tu idealne warunki, aby podszkolić swoje umiejętności. Na miejscu znajduje się profesjonalna wypożyczalnia sprzętu sportowego, serwis oraz szkoła jazdy na nartach i snowboardzie. Ośrodek Bania wraz z ośrodkami Kaniówka i Kotelnica został objęty wspólnym systemem kasowo-biletowym, opartym na kartach chipowych. We wspólnym systemie pracują także wyciągi na Bani i na Kotelnicy Białczańskiej (wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlane). Obok wyciągów znajduje się obszerny, bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów.

Świetnie przygotowana infrastruktura - liczne gastronomie z gorącymi posiłkami i napojami, oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i szkółki narciarskie, pozwalają w pełni oddać się zimowemu szaleństwu.

Specjalne atrakcje dla narciarzy

Narty na Bani zapewnią doskonały aktywny wypoczynek zimowy dla całych rodzin. Specjalnie dla najmłodszych pociech przygotowane jest miejsce, gdzie swobodnie można próbować swych zdolności i zmagać się z nartami lub snowboardem.

W ośrodku narciarskim Bania działają trzy małe wyciągi narciarskie, dla maluchów i początkujących, które pozwolą stawiać pierwsze kroki. Dużą popularnością wśród rodziców najmłodszych pociech cieszy się przedszkole narciarskie na śniegu Smoka Pysia oraz zimowa karuzela dla najmłodszych. Działa tu wyciąg Snow-Tubing, czyli jazda na „Oponkach”. Dla przedszkolaków i ich rodziców przygotowana jest tu górka, na której można pojeździć na ślizgach, sankach lub innych śnieżnych pojazdach dostępnych w wypożyczalni.

Pozostałe atrakcje

Zimą we wsi otwarte jest naturalne, oświetlone lodowisko. W lecie czynne jest boisko piłkarskie oraz wrotkarnia. Ukształtowanie terenu wsi pozwala na wycieczki piesze, rowerowe i konne. Łatwe szlaki, piękne widoki na Tatry i Gorce tworzą w tym miejscu niepowtarzalny obraz krajoznawczy. Wszystkiego dopełnia biegnąca nieopodal czysta rzeka Białka, która zachęca urlopowiczów do kąpieli i spacerów wzdłuż jej brzegu.

Okres aktywnej działalności

Wyciągi narciarskie działają w okresie zimowym. Ruszają wraz z pojawieniem się pierwszych mrozów. To jedyny konieczny warunek, aby rozpocząć sezon narciarski. Wtedy bowiem można uruchomić sztuczne naśnieżanie.

W okresie swojej aktywności:

- Białka - Wysoki Wierch (3 wyciągi) czynne od godziny 9:00 do ostatniego narciarza,

- Białka - Kaniówka (3 wyciągi) czynne w godzinach 10:00-22:00.

Cennik korzystania z tras, wycią

Pod podanym niżej linkiem znajduje się oficjalny cennik dla systemu wspólnej karty dla ośrodków narciarskich Kotelnica, Bania i Kaniówka. Ceny podane są w PLN (zł).

Cennik

 

Aby dodać opinię, musisz się zalogować lub zarejestruj nowe konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

W pobliżu

Zaloguj się, aby dodać obiekt do Inteligentnego planera podróży
 

szukaj w tekście
Grupa:
Kategoria:
Województwo:
Miejscowość:

Twój obiekt w naszej bazie? Nic trudnego!

Wypełnij szybko i łatwo
formularz zgłoszeniowy!


Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /includes/classes/class.weather.php on line 51

Warning: simplexml_load_file(http://rss.wunderground.com/auto/rss_full/global/stations/12375.xml?units=metric) [function.simplexml-load-file]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /includes/classes/class.weather.php on line 51

Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: I/O warning : failed to load external entity "http://rss.wunderground.com/auto/rss_full/global/stations/12375.xml?units=metric" in /includes/classes/class.weather.php on line 51
Temperatura: Ciśnienie: hPa Wiatr: km/h Wilgotność: %
 
 
Portal turystyczny prezentujący atrakcje w Polsce serdecznie wita wszystkich miłośników aktywnej turystyki. Na naszych stronach prezentujemy Wam miejsca, w których aktywna turystyka dostępna jest dla każdego i w różnej formie: windsurfing, nurkowanie czy narty. Znajdziecie u nas także noclegi w Polsce, w miejscowościach takich jak np. Zakopane, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Sopot. Pokażemy Wam również gdzie warto odwiedzić spa&wellness....