Jacht czy żaglówka to nieodłączny atrybut wypoczynku nad jeziorem. Gdy ktoś zapyta nas o wyjazd nad jezioro, zwykle nasze pierwsze skojarzenie będzie związane z łodzią czy żaglówką. Nie ma się co dziwić ponieważ obecnie produkowane łodzie wyglądają rewelacyjnie – są nie tylko funkcjonalne ale także pięknie i solidnie wykonane. Łączą w sobie wiele czynników takich jak wysoka jakość wykonania, trwałość i bezpieczeństwo użytkowania czy estetyka i stylowy wygląd. Nowoczesny jacht musi być również przestronny i bogato wyposażony. Niewiele osób wie, że jachty turystyczne są produkowane również w naszym kraju – wykonuje je firma Prestige yachts.

O firmie

Firma ta powstała w 2010 roku. To stocznia jachtowa produkująca nowoczesne jachty i łodzie wysokiej jakości. Jachty tworzone przez tę firmę z powodzeniem mogłyby konkurować z najlepszymi modelami w swojej klasie. Zyskały sobie uznanie i szacunek wielu klientów, którzy docenili ich nowoczesny wygląd, estetykę oraz profesjonalne wykonanie. Tego typu łodzie są przeznaczone dla wsystkich, którzy chcą czerpać radość z wypoczynku nad wodą i odkrywać coraz to nowe możliwości rekreacji nad jeziorem. Jachty są tworzone przez znanego szkutnika Sławomira Marczaka. Łodzie charakteryzują się unikalnym projektem, niezwykle wysoką precyzją wykonania oraz dbałością o szczegóły. Z pozoru nieważne detale mogą bowiem również przyczynić się do lepszego funkcjonowania łodzi.

Nubian 24 i Nubian 29

Stocznia Prestige yachts produkuje łodzie Nubian 24 i Nubian 29. Ta pierwsza łódź to debiut projektowy wspomnianego już Sławomira Marczaka. Łódź ta charakteryzuje się bardzo ostrym wejściem linii wodnych na dziobie przez co wodnica konstrukcyjna tej części przypomina spłaszczoną literę S. Nietypowo są ukształtowane również burty jachtu a także szeroka rufa, z płaskim poszyciem dna. Również dziób łodzi jest zanurzony relatywnie głęboko. Projekt tej łodzi jest zupełnie unikalny.
Nubian 29 to natomiast jacht przeznaczony do turystyki wodnej. Jego charakterystyczne cechy to małe zanurzenie, duża stateczność co przekłada się na dobrą sprawność jachtu. Wewnątrz znajduje się 10 koi, cztery niezależne kabiny sypialne, kuchnia, łazienka oraz przestronna mesa. Na jachcie jest dużo miejsca dla całej załogi. Wnętrze tej łodzi jest więc bardzo dobrze rozplanowane. Kolejnym jej atutem są doskonałe parametry techniczne. To wszystko sprawia, że jachty firmy Prestige yachts cieszą się ogromnym uznaniem i wielkim zainteresowaniem ze strony klientów, dla których odpoczynek nad jeziorem jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu.