Harenda - ośrodek narciarski

ul. Harenda 63
34-500 Zakopane

Szczegóły Galeria zdjęć Lokalizacja
Opis ośrodka
Harenda Zakopane

położona jest na wysokości 770 m n.p.m. Od strony północno-zachodniej ograniczona jest przez grzbiet Gubałówki, przeciwna strona zbocza opada w kierunku Suchego Potoku (ok. 780 m n.p.m.), a grzbiet obniża się aż do Poronina (ok. 600 m n.p.m.). Ośrodek Narciarsko - Rekreacyjny Harenda Zakopane to zimowa stacja sportowa, wraz z kompleksem świetnie przygotowanych wyciągów (kolej krzesełkowa, trzy wyciągi orczykowe), tras narciarskich i snowboardowych, szkołą narciarską z wypożyczalnią sprzętu zimowego oraz zapleczem gastronomicznym (Karczma Regionalna Harenda na ponad 350 osób), tarasem widokowym i czterema parkingami. To idealne miejsce na wypoczynek, nie tylko zimą. Latem można korzystać tu z tras rowerowych usytuowanych na zboczach Gubałówki, downhillowej trasy rowerowej, tarasu widokowego na szczycie. A nawet poddać się modzie i przy asyście instruktorów wejść na ściankę wspinaczkową. Do ośrodka dojechać można wprost z drogi krajowej E7 (Zakopianka), skręcając w prawo na wysokości stacji PKN Orlen na Ustupie. Z centrum Zakopanego, na miejsce doprowadzi nas ulica Kasprowicza, skręcając w lewo, przez Spyrkówkę prosto na Harendę.

Specjalne atrakcje dla snowboard

Na terenie ośrodka Harenda działa profesjonalny snowpark. Oprócz codziennej jazdy i snowboardowych akrobacji odbywa się tu wiele zawodów zarówno dla amatorów jak i wyczynowców.

Okres aktywnej działalności

Wyciągi czynne są codziennie w sezonie w godzinach od 9.00 do 21.00. Natomiast poza sezonem od 9.00 do 18.00

 

Aby dodać opinię, musisz się zalogować lub zarejestruj nowe konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

W pobliżu

Zaloguj się, aby dodać obiekt do Inteligentnego planera podróży
 

szukaj w tekście
Grupa:
Kategoria:
Województwo:
Miejscowość:

Twój obiekt w naszej bazie? Nic trudnego!

Wypełnij szybko i łatwo
formularz zgłoszeniowy!

Temperatura: -0.3°C Ciśnienie: 1022 hPa Wiatr: 18 km/h Wilgotność: 90 %
 
 
Portal turystyczny prezentujący atrakcje w Polsce serdecznie wita wszystkich miłośników aktywnej turystyki. Na naszych stronach prezentujemy Wam miejsca, w których aktywna turystyka dostępna jest dla każdego i w różnej formie: windsurfing, nurkowanie czy narty. Znajdziecie u nas także noclegi w Polsce, w miejscowościach takich jak np. Zakopane, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Sopot. Pokażemy Wam również gdzie warto odwiedzić spa&wellness....