Jawornik - ośrodek szkoleniowo narciarski

Zwardoń Myto
Zwardoń

tel.: 338646060
Wyślij wiadomość e-mail
Szczegóły Galeria zdjęć Lokalizacja
Opis ośrodka
Zwardoń

to atrakcyjna miejscowość turystyczno-narciarska, położona na wysokości 700 m n.p.m., w zachodniej części Beskidu Żywieckiego, granicząca bezpośrednio ze Słowacją. Malownicza lokalizacja w kotlinie otoczonej górami, wyjątkowe walory krajobrazowe, doskonale rozwinięta baza turystyczna, bliskość Słowacji oraz wybitne warunki mikroklimatyczne (śnieg utrzymuje się nieraz przez 120 dni w roku), sprawiają, że Zwardoń jest miejscem chętnie odwiedzanym o każdej porze roku, zwłaszcza zimą.

Oprócz swojej pięknej lokalizacji, Zwardoń to drugi co do wielkości ośrodek narciarski w Beskidzie Żywieckim.
Ośrodek Szkoleniowo-Narciarski Jawornik położony  jest na północno-zachodnim stoku Pydychowego Gronia, skupia 4 wyciągi narciarskie. Jawornik I to wyciąg orczykowy podwójny. Jawornik II to wyciąg orczykowy pojedynczy. Jawornik III to orczyk teleskopowy. Jawornik IV to wyciąg bezpodporowy pojedynczy dla początkujących. Do ośrodka należy także wyciąg Cuplik położony na północnym stoku Sołowego Wierchu.

Stoki przygotowane są ratrakami, a z głośników dobiega muzyka góralska.

Specjalne atrakcje dla narciarzy

Dla narciarzy znudzonych wyciągami narciarskimi w Zwardoniu godny polecenia jest, oddalony o niecałe 15 km, kompleks narciarski Snow Paradise w Osadnicy, po stronie słowackiej, na stokach Wielkiej Raczy. Tam do dyspozycji turystów oddane są wyciągi krzesełkowe oraz gondola.

Specjalne atrakcje dla snowboard

Ośrodek, ze względu na stosunkowo łagodne i szerokie stoki, doskonale nadaje się dla początkujących snowboardzistów.

Pozostałe atrakcje

Ośrodek Jawornik oferuje także:

  • bufet
  • grilla i pieczenie prosiaka
  • wypożyczalnię nart i snowboardu oraz ski serwis

Specjalne atrakcje:

  • amatorom wspinaczki skałkowej polecić można Sulowskie Skały (Słowacja), ok.70 km od Zwardonia. Drogi wspinaczkowe, głównie z zakresu II-IX w skali UIAA, znakomita część jest dobrze ubezpieczona nowymi ringami.
  • znawcy i miłośnicy piwa powinni odwiedzić Muzeum Browaru w Żywcu (27 km od Zwardonia).
  • entuzjaści militariów mogą obejrzeć forty obronne z czasów II wojny światowej w Węgierskiej Górce (20 km od Zwardonia w stronę Żywca).
  • miłośnicy gorących źródeł swój raj odnajdą z pewnością na Rajskich Teplicach (65 km od Zwardonia), kompleksie pięknych basenów termalnych.
  • znawcy historii docenią, zachowany Zamek Habsburgów w Żywcu, otoczony pięknym Parkiem Zamkowym.
  • fani folkloru na pewno odwiedzą pobliski Koniaków (12 km od Zwardonia), słynący z wyrobów koronkarskich. Na miejscu zwiedzić można muzeum koronkarstwa oraz Chatę Kawuloka w Istebnej, stanowiącej obecnie muzeum z zabytkowymi sprzętami i instrumentami muzycznymi.
Okres aktywnej działalności

Wyciągi czynne są codzienne od godziny 9.00 do zmroku.

Cennik korzystania z tras, wycią

Karnet całodzienny kosztuje 40 zł.

 

Aby dodać opinię, musisz się zalogować lub zarejestruj nowe konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

W pobliżu

Zaloguj się, aby dodać obiekt do Inteligentnego planera podróży
 

szukaj w tekście
Grupa:
Kategoria:
Województwo:
Miejscowość:

Twój obiekt w naszej bazie? Nic trudnego!

Wypełnij szybko i łatwo
formularz zgłoszeniowy!


Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /includes/classes/class.weather.php on line 51

Warning: simplexml_load_file(http://rss.wunderground.com/auto/rss_full/global/stations/12375.xml?units=metric) [function.simplexml-load-file]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /includes/classes/class.weather.php on line 51

Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: I/O warning : failed to load external entity "http://rss.wunderground.com/auto/rss_full/global/stations/12375.xml?units=metric" in /includes/classes/class.weather.php on line 51
Temperatura: Ciśnienie: hPa Wiatr: km/h Wilgotność: %
 
 
Portal turystyczny prezentujący atrakcje w Polsce serdecznie wita wszystkich miłośników aktywnej turystyki. Na naszych stronach prezentujemy Wam miejsca, w których aktywna turystyka dostępna jest dla każdego i w różnej formie: windsurfing, nurkowanie czy narty. Znajdziecie u nas także noclegi w Polsce, w miejscowościach takich jak np. Zakopane, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Sopot. Pokażemy Wam również gdzie warto odwiedzić spa&wellness....