Kopalnia soli Wieliczka

ul. Daniłowicza 10
32-020 Wieliczka

tel.: 122787375
fax:122787380
Wyślij wiadomość e-mail
Strona www
Szczegóły Galeria zdjęć Lokalizacja
Aktualnie
Wieliczka Kopalnia Soli

Główną atrakcją Wieliczki dla turystów stanowi specjalnie opracowana, pełna niespodzianek podziemna trasa turystyczna, która ukształtowała się pod koniec XVIII i na początku XIX wieku. Ten turystyczny szlak składa się z 20 komór, które na długości 3 km znajdują się na różnych poziomach głębokości od 63 do 135 metrów. Przemierzając wielicką trasę turystyczną napotkamy na Komorę Janowice, Komorę Spalona, Komorę Kazimierza III Wielkiego czy Komorę Weimar. W tej ostatniej odbywają się pokazy „światło i dźwięk”, które pozwalają zwiedzającym wczuć się w atmosferę pracy górników wydobywających sól. Tło muzyczne tej aranżacji stanowią utwory skomponowane przez Fryderyka Chopina.

Trasa turystyczna oferuje nam również niezwykły widok podziemnych jeziorek, różnorodnych rzeźb, płaskorzeźb, stalaktytów i stalagmitów.

Niebywałym atutem wielickiej kopalni jest panujący w niej klimat, który sprzyja przybywającym do kopalni w celach rehabilitacyjnych i uzdrowiskowych. Duża wilgotność powietrza oraz stała temperatura sprzyja kuracji chorób astmatycznych oraz różnych alergii.

Dla zwiedzających nie może zabraknąć również wizyty w największym na skalę światową podziemnym obiekcie sakralnym czyli w Kaplicy Świętej Kingi. Przepiękne żyrandole z elementami z kryształów solnych dodają wdzięku kaplicy, która cechuje się także niebywałą akustyką. Dzięki temu odbywają się tutaj liczne koncerty muzyki poważnej, których oddźwięk sprawia, że jesteśmy porywani w świat pięknej muzyki.

Dla przyszłych młodych par istnieje również możliwość przeżycia ceremonii ślubnej w tym fascynującym miejscu, co sprawi, że ten ważny dzień w życiu pozostanie na bardzo długo w pamięci.

Wizyta w kopalni w Wieliczce może stanowić doskonały punkt programu dla zwiedzających Kraków i jego okolice. Jedno- lub kilkudniowe pobyty w Kopalni Soli Wieliczka dostarczą Państwu z pewnością pełną dawkę wrażeń i emocji.

Dodatkowe atrakcje
Kopalnia Soli Wieliczka

• „Poznaj kopalnię nocą”

rozpoczęcie zwiedzania:

od 20.30 do 22.00 (od 1 kwietnia do 31 października)

od 18.30 do 20.00 (od 2 listopada do 31 marca)

• „Podziemna Eskapada czyli wycieczka z przygodami”

• „Wieczór Wielicki” nawiązujący do tradycyjnych zwyczajów i obrzędów

Rys historyczny
Kopalnia Soli w Wieliczce

Niewątpliwie niezapomnianych wrażeń każdemu turyście dostarczyć może wizyta w jednej z najstarszych na świecie kopalni soli kamiennej Wieliczka. W niedalekiej odległości od Krakowa znajduje się to urokliwe miejsce, które w zachwyt wprowadza gości nie tylko z Polski ale również z całego świata, corocznie przyciągając milion turystów. Historia kopalni sięga XIII wieku i od tego też wieku po dzień dzisiejszy jest tutaj aktywnie eksploatowana sól. Z tego również powodu w 1978 roku został ten fascynujący obiekt wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO celem zachowania jego prawdziwej historii metod wydobywania soli, które można tutaj prześledzić od XIII wieku.

Liczne legendy związane z tym obiektem o władcy podziemi wielickich Skarbniku jako dobrym duchu podziemnego świata solnego, który chronił i przestrzegał górników przed niebezpieczeństwami, oraz znane osobistości jak na przykład Święta Kinga, Bolesław Wstydliwy, Kazimierz III Wielki czy wspaniały poeta z okresu romantyzmu Johann Wolfgang von Goethe sprawiają, że duch przeszłości jest nadal obecny w Wieliczce.

 

Aby dodać opinię, musisz się zalogować lub zarejestruj nowe konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

W pobliżu

Zaloguj się, aby dodać obiekt do Inteligentnego planera podróży
 

szukaj w tekście
Grupa:
Kategoria:
Województwo:
Miejscowość:

Twój obiekt w naszej bazie? Nic trudnego!

Wypełnij szybko i łatwo
formularz zgłoszeniowy!


Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /includes/classes/class.weather.php on line 51

Warning: simplexml_load_file(http://rss.wunderground.com/auto/rss_full/global/stations/12375.xml?units=metric) [function.simplexml-load-file]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /includes/classes/class.weather.php on line 51

Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: I/O warning : failed to load external entity "http://rss.wunderground.com/auto/rss_full/global/stations/12375.xml?units=metric" in /includes/classes/class.weather.php on line 51
Temperatura: Ciśnienie: hPa Wiatr: km/h Wilgotność: %
 
 
Portal turystyczny prezentujący atrakcje w Polsce serdecznie wita wszystkich miłośników aktywnej turystyki. Na naszych stronach prezentujemy Wam miejsca, w których aktywna turystyka dostępna jest dla każdego i w różnej formie: windsurfing, nurkowanie czy narty. Znajdziecie u nas także noclegi w Polsce, w miejscowościach takich jak np. Zakopane, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Sopot. Pokażemy Wam również gdzie warto odwiedzić spa&wellness....