Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej

pl. Pokoju 6
58-100 Świdnica

tel.: 748522814
fax:748522814
Wyślij wiadomość e-mail
Szczegóły Galeria zdjęć Lokalizacja
Aktualnie
Kościół Pokoju w Świdnicy

Warto jest wspomnieć, że zamierzeniem architektonicznym przy budowie kościoła było pomieszczenie jak największej liczby wiernych. 1090m² powierzchni wewnętrznej, wybudowanej na planie krzyża greckiego jest przeznaczonych dla 7500 osób.
Do cennych komponentów kościoła zaliczane są przede wszystkim: ołtarz oraz barokowa ambona, na której odkryjemy piękne zdobienia w postaci scen biblijnych oraz płaskorzeźb nawiązujących do alegorii Wiary, Nadziei i Miłości.

W 2001 roku Kościół Pokoju w Świdnicy został ujęty na bardzo szczytnej liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia tego wspaniałego obiektu sakralnego, który stanowi wizytówkę naszej historii.

Rys historyczny
Kościół Pokoju w Świdnicy

Ten przepiękny zabytkowy budynek sakralny autorstwa Albrechta von Saebisch jest częścią świdnickiej parafii Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego w Polsce. Traktat Westfalski z roku 1648, kończący wojnę trzydziestoletnią był prawomocnym dokumentem, na podstawie którego Kościół Pokoju w Świdnicy jako znak tolerancji został wybudowany.  Choć warto jest wspomnieć, że droga do zakończenia budowy kościoła nie była łatwa. Lokalizacją kościoła musiał być teren znajdujący się poza murami miasta, a oprócz tego kościół nie mógł mieć dzwonnicy. Kolejnym wymogiem, jaki stawiał katolicki cesarz Austrii Ferdynand III Habsburg, przy pozwoleniu na budowę protestanckich kościołów na Śląsku był materiał, z jakiego mógł być wybudowany kościół, a mianowicie miał być wykonany wyłącznie z drewna, słomy, piasku i gliny.  A czas budowy kościoła nie miał prawa przekroczyć okresu jednego roku. Już w roku 1708 sytuacja osób wyznających religię ewangelicką zdecydowanie uległa poprawieniu, a na dowód tego obok kościoła została wybudowana dzwonnica oraz szkoła ewangelicka.

 

Aby dodać opinię, musisz się zalogować lub zarejestruj nowe konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

W pobliżu

Zaloguj się, aby dodać obiekt do Inteligentnego planera podróży
 

szukaj w tekście
Grupa:
Kategoria:
Województwo:
Miejscowość:

Twój obiekt w naszej bazie? Nic trudnego!

Wypełnij szybko i łatwo
formularz zgłoszeniowy!

Temperatura: 0.3°C Ciśnienie: 1025 hPa Wiatr: 68 km/h Wilgotność: 78 %
 
 
Portal turystyczny prezentujący atrakcje w Polsce serdecznie wita wszystkich miłośników aktywnej turystyki. Na naszych stronach prezentujemy Wam miejsca, w których aktywna turystyka dostępna jest dla każdego i w różnej formie: windsurfing, nurkowanie czy narty. Znajdziecie u nas także noclegi w Polsce, w miejscowościach takich jak np. Zakopane, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Sopot. Pokażemy Wam również gdzie warto odwiedzić spa&wellness....