Muzeum Początków Państwa Polskiego

Początki organizacji państwowości Polski to już bardzo odległy okres czasu. Dlatego polecam Państwu odwiedzenie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zostało ono  zlokalizowane w Gnieźnie, pierwszej stolicy Polski. Zgromadzone w muzeum bogate zbiory, w interesującym zakresie dokumentują poszczególne daty oraz wydarzenia w historii Polski. Prezentowane są kolekcje archeologiczne, artystyczne, historyczne i archiwalne, łącznie z interesującym komentarzem w wielu językach obcych. Oprócz stałych ekspozycji, placówka organizuje szereg wystaw tematycznych, odpowiadających określonym wydarzeniom z historii państwa, a także Wielkopolski. Aktualna wystawa „Wielkopolska Średniowieczna” ma bardzo ciekawą formę spektaklu audiowizualnego, prezentowanego w wersji polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej oraz rosyjskiej.

Kierując się do tej placówki kulturalnej, nie należy zapominać, że w tym przepięknym mieście znajduje się szereg bardzo cennych zabytków architektonicznych, sakralnych, które koniecznie należy zobaczyć, poznać ich historię, sfotografować, czy też usiąść w cieniu miejskich murów, kryjących w sobie wiele dużych i małych  tajemnic z historii państwa, miasta, a także jego mieszkańców. W scenerii Gniezna, miasta przepięknego, bogatego w różne wydarzenia historyczne, inaczej się podziwia zbiory początków państwa polskiego. Dlatego rendez - vous  z Gnieznem proponuję rozpocząć od ul. Kostrzewskiego 1, gdzie znajduje się Muzeum Początków Państwa Polskiego, które jest Instytucją Kultury Samorządu  Województwa Wielkopolskiego.

Zapraszamy po więcej informacji...

szukaj w tekście
Grupa:
Kategoria:
Województwo:
Miejscowość:

Twój obiekt w naszej bazie? Nic trudnego!

Wypełnij szybko i łatwo
formularz zgłoszeniowy!

Temperatura: 1.2°C Ciśnienie: 1003 hPa Wiatr: 10 km/h Wilgotność: 83 %
 
 
Portal turystyczny prezentujący atrakcje w Polsce serdecznie wita wszystkich miłośników aktywnej turystyki. Na naszych stronach prezentujemy Wam miejsca, w których aktywna turystyka dostępna jest dla każdego i w różnej formie: windsurfing, nurkowanie czy narty. Znajdziecie u nas także noclegi w Polsce, w miejscowościach takich jak np. Zakopane, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Sopot. Pokażemy Wam również gdzie warto odwiedzić spa&wellness....