Rezerwat "Żubrowisko w Jankowicach"


Jankowice

tel.: 322188181
Szczegóły Galeria zdjęć Lokalizacja
Opis

Na terenie Puszczy Pszczyńskiej na Śląsku, którą tworzy głównie sosnowo-świerkowy drzewostan znajduje się warty zobaczenia Rezerwat „Żubrowisko” w Jankowicach, który może poszczycić się liczbą 35 żubrów rasy nizinnej czyli białowieskiej.

Co warto wiedzieć ?

Historia żubrów na terenach pszczyńskich sięga XIX wieku, kiedy to Książe Jan Henryk Hochberg został obdarowany czterema żubrami z Puszczy Białowieskiej w zamian za 20 jeleni. Ten fakt był powodem do wielkiej dumy księcia Hochberga. Warto wspomnieć, że już w XIX wieku żubry na całym świecie stanowiły gatunek o małej liczebności osobników oraz były objęte ochroną. Kłusownictwo mogło się wówczas skończyć karą śmierci.

Zagroda Żubrów w Jankowicach jest świetną okazją do obejrzenia tych niezwykłych ssaków z bliskiej odległości, w ich naturalnym otoczeniu spełniając tym samym warunki dydaktyczne.

Dojazd:

Do Jankowic dojedziemy krajową drogą numer 1 z Katowic w kierunku Bielska-Białej. Tuż przed Pszczyną skręcamy w prawo, w drogę numer 931, dojeżdżając po kilku kilometrach do zagrody żubrów. Bez problemu możemy bezpłatnie zaparkować na pobliskim parkingu.

Cennik

Oglądanie żubrów w Rezerwacie Żubrowisko jest bezpłatne.

 

Aby dodać opinię, musisz się zalogować lub zarejestruj nowe konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

W pobliżu

Zaloguj się, aby dodać obiekt do Inteligentnego planera podróży
 

szukaj w tekście
Grupa:
Kategoria:
Województwo:
Miejscowość:

Twój obiekt w naszej bazie? Nic trudnego!

Wypełnij szybko i łatwo
formularz zgłoszeniowy!

Temperatura: 6.8°C Ciśnienie: 1014 hPa Wiatr: 26 km/h Wilgotność: 82 %
 
 
Portal turystyczny prezentujący atrakcje w Polsce serdecznie wita wszystkich miłośników aktywnej turystyki. Na naszych stronach prezentujemy Wam miejsca, w których aktywna turystyka dostępna jest dla każdego i w różnej formie: windsurfing, nurkowanie czy narty. Znajdziecie u nas także noclegi w Polsce, w miejscowościach takich jak np. Zakopane, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Sopot. Pokażemy Wam również gdzie warto odwiedzić spa&wellness....