Konstancin Jeziorna


Konstancin-Jeziorna

Szczegóły Galeria zdjęć Lokalizacja
Opis
Konstancin Jeziorna

Uzdrowisko Konstancin Zdrój to miejsce, w którym kuracjusze szczególnie doceniają malowniczy krajobraz. Ten nie tylko cieszy oczy, ale i koi zszarpane nerwy. Spokój i panująca tu cisza korzystnie wpływają na poprawę kondycji i nastroju.

Nie sposób nie docenić głównych walorów Uzdrowiska Konstancin Zdrój. Jednym z nich są: tężnia solankowa, usytuowana w Parku Zdrojowym oraz doskonała lokalizacja wśród wspaniałych lasów sosnowych - od północy i południa biegną tu szerokie pasma Lasu Kabackiego i Lasów Chojnowskich. Ponadto otoczenie starej, zabytkowej architektury oraz pełne uroku wsie nadwiślańskie dodają uroku temu miejscu. Dużą atrakcję stanowią również szlaki turystyczne, m. in. śladami Stefana Żeromskiego oraz cztery rezerwaty przyrody. Wszystko to stwarza wspaniałe warunki do leczenia, rehabilitacji i rekreacji.

W skład Uzdrowiska wchodzą: tężnia Solankowa, „Biały Dom”, Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Źródle”, Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej, Szpital Rehabilitacji Neurologicznej, Hotel i Restauracja „Konstancja” oraz Restauracja „Zdrojowa”.

Najbardziej znanym obiektem Uzdrowiska jest Tężnia Konstancińska - inhalatorium na wolnym powietrzu służące profilaktyce oddechowej. Jak wykazały badania, prowadzone przez Instytut Balneoklimatyczny w strefie około tężniowej, stężenie aerozolu solankowego w porównaniu z innymi obiektami tego typu jest tu zdecydowanie większe.

Komercyjnym wsparciem uzdrowiskowej działalności jest hotel i restauracja „Konstancja”. Hotel wyposażony jest w 6 klimatyzowanych sal konferencyjnych, przystosowanych do organizacji wszelkiego rodzaju konferencji, seminariów, szkoleń, bankietów oraz spotkań biznesowych.

Obecnie ofertę gastronomiczną Uzdrowiska wypełnia nowa restauracja „Zdrojowa”, mieszczącą się w samym sercu parku zdrojowego.

Specjalne atrakcje:

Uzdrowisko specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji chorób układu krążenia, układu nerwowego, układu oddechowego i narządu ruchu. Przeprowadza się tu także szereg zabiegów leczniczych, m. in. kinezyterapię, magnetoterapię, kąpiele solankowe i perełkowe, a także krioterapię i wiele innych, jak również specjalistyczne leczenie ambulatoryjne, prowadzone przez lekarzy specjalistów, wykorzystując badania diagnostyczne (echo serca, Holter, badania laboratoryjne itp.)

Rys historyczny
Uzdrowisko Konstancin

zostało założone w 1917 roku. Położone jest na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna, w obrębie Kotliny Warszawskiej, około 20 km od Warszawy nad rzeką Jeziorką. Jest jedynym uzdrowiskiem na terenie Województwa Mazowieckiego. Powstanie w tym miejscu kompleksu uzdrowiskowego, Konstancin Zdrój Sp.z o.o. zapoczątkowało w 1965 roku otwarcie Sanatorium Uzdrowiskowego „Warszawianka”. Obecnie jest to hotel „Konstancja”. Kolejne Sanatorium „Przy Źródle” powstało w 1966 roku po zakończonych pracach nad odwiertem solanki. Po ponad 40 latach funkcjonowania, w 2007 roku zmodernizowano Szpital Neurologiczny. Oddano także do użytku nowy obiekt - nowoczesny pawilon z basenem, salami ćwiczeń i rehabilitacji oraz pokojami z 43 łóżkami i apartamentem komercyjnym. Kuracjusze mogą korzystać z mineralnych dobrodziejstw popularnej tu tężni solankowej od 1979 roku. W 1982 roku „Uzdrowisko Konstancin” utworzyło Szpital Uzdrowiskowy „Fraszka” w przejętej dawnej willi rodziny Wedlów. Szpital Uzdrowiskowy „Marysieńka”, dawniej willa rodziny Choromańskich, przez wiele lat mieściła piękną, stylową kawiarnię. Dzisiaj stanowi siedzibę Zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o..

 

Aby dodać opinię, musisz się zalogować lub zarejestruj nowe konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

W pobliżu

Zaloguj się, aby dodać obiekt do Inteligentnego planera podróży
 

szukaj w tekście
Grupa:
Kategoria:
Województwo:
Miejscowość:

Twój obiekt w naszej bazie? Nic trudnego!

Wypełnij szybko i łatwo
formularz zgłoszeniowy!


Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /includes/classes/class.weather.php on line 51

Warning: simplexml_load_file(http://rss.wunderground.com/auto/rss_full/global/stations/12375.xml?units=metric) [function.simplexml-load-file]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /includes/classes/class.weather.php on line 51

Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: I/O warning : failed to load external entity "http://rss.wunderground.com/auto/rss_full/global/stations/12375.xml?units=metric" in /includes/classes/class.weather.php on line 51
Temperatura: Ciśnienie: hPa Wiatr: km/h Wilgotność: %
 
 
Portal turystyczny prezentujący atrakcje w Polsce serdecznie wita wszystkich miłośników aktywnej turystyki. Na naszych stronach prezentujemy Wam miejsca, w których aktywna turystyka dostępna jest dla każdego i w różnej formie: windsurfing, nurkowanie czy narty. Znajdziecie u nas także noclegi w Polsce, w miejscowościach takich jak np. Zakopane, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Sopot. Pokażemy Wam również gdzie warto odwiedzić spa&wellness....