Wodospad Wilczki


57-514 Bystrzyca Kłodzka

Szczegóły Galeria zdjęć Lokalizacja
Opis

Przy drodze do Międzygórza w Masywie Śnieżnika znajduje się malowniczy i urokliwy, corocznie przyciągający ogromną liczbę turystów, Wodospad Wilczki. Z Międzygórza dotrzemy do niego czerwonym szlakiem. Tworzy on również cześć przepięknego Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, w którym odnajdziemy dydaktyczne ścieżki przyrodnicze, a las wypełniony drzewami bukowymi z dodatkiem jodły, jawora i świerku dodają atrakcyjności miejsca.

Biorąc pod uwagę wielkość wodospadów w Sudetach, Wodospad Wilczki plasuje się na drugim miejscu, z wysokością 22 m, zaś przed powodzią w 1997 roku jego wysokość sięgała 27 m . Genezą tego przepięknego okazu natury jest próg tektoniczny, przez który rzeka Wilczka spada do znajdującego się poniżej głębokiego kotła, po czym wypływa do długiego, otoczonego wysokimi skałami wąwozu o szerokości ok. 3 metrów.

Fascynującym widokiem jest wodospad porą zimową. Wody Wilczki przy niskich temperaturach „zapadają w zimowy sen”, zaś wodospad przeobraża się w lodospad.

Warto jest również wiedzieć, że Wodospad Wilczki cieszył się już w XVIII wieku dużą popularnością, kiedy to był odwiedzany przez kuracjuszy z pobliskich uzdrowisk.

Doskonałym wypełnieniem tej ogromnej dla Sudetów atrakcji turystycznej, o ogromnych walorach krajoznawczych, jest roztaczający się widok z przeróżnymi barwami flory, a udogodnieniem dla odwiedzających to cudne miejsce stanowi mostek nad wodospadem, stanowiący doskonały punkt widokowy.

 

Aby dodać opinię, musisz się zalogować lub zarejestruj nowe konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

W pobliżu

Zaloguj się, aby dodać obiekt do Inteligentnego planera podróży
 

szukaj w tekście
Grupa:
Kategoria:
Województwo:
Miejscowość:

Twój obiekt w naszej bazie? Nic trudnego!

Wypełnij szybko i łatwo
formularz zgłoszeniowy!

Temperatura: 1.2°C Ciśnienie: 1003 hPa Wiatr: 06 km/h Wilgotność: 83 %
 
 
Portal turystyczny prezentujący atrakcje w Polsce serdecznie wita wszystkich miłośników aktywnej turystyki. Na naszych stronach prezentujemy Wam miejsca, w których aktywna turystyka dostępna jest dla każdego i w różnej formie: windsurfing, nurkowanie czy narty. Znajdziecie u nas także noclegi w Polsce, w miejscowościach takich jak np. Zakopane, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Sopot. Pokażemy Wam również gdzie warto odwiedzić spa&wellness....