Zagroda żubrów w Gołuchowie

Gołuchów
63-322 Gołuchów

Szczegóły Galeria zdjęć Lokalizacja
Opis

Na północny zachód od wsi Gołuchów, w powiecie pleszewskim, na obszarze województwa wielkopolskiego, znajduje się urocza zagroda żubrów, której zwiedzenie gorąco polecamy. Dla wszystkich miłośników konstelacji fauny i flory, zagroda w Gołuchowie jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu i podziwianie tych pokaźnych ssaków. Zagroda położona jest na powierzchni ok. 20 ha w kompleksie leśnym, który wypełniają buki, świerki, brzozy i graby.

Ciekawostki: Głównym argumentem, przemawiającym za powstaniem tutejszego ośrodka hodowlanego w roku 1977 był fakt, że w innych ośrodkach hodowlanych populacja żubra znacznie wzrosła. Oprócz żubrów, które z biegiem czasów narodziły się w Gołuchowie na początku istnienia zagrody zostały sprowadzone osobniki z Białowieży, Pszczyny i Smardzewic.

Jednak w Gołuchowie odnajdziemy nie tylko żubry, ale również dziki, daniele oraz koniki polskie, pochodzące z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wszystko razem wspaniale komponuje się w to miejsce i sprawia, że Gołuchów rocznie cieszy się liczbą ponad 100 tys. turystów.

 

Aby dodać opinię, musisz się zalogować lub zarejestruj nowe konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

W pobliżu

Zaloguj się, aby dodać obiekt do Inteligentnego planera podróży
 

szukaj w tekście
Grupa:
Kategoria:
Województwo:
Miejscowość:

Twój obiekt w naszej bazie? Nic trudnego!

Wypełnij szybko i łatwo
formularz zgłoszeniowy!

Temperatura: 0.3°C Ciśnienie: 1025 hPa Wiatr: 64 km/h Wilgotność: 78 %
 
 
Portal turystyczny prezentujący atrakcje w Polsce serdecznie wita wszystkich miłośników aktywnej turystyki. Na naszych stronach prezentujemy Wam miejsca, w których aktywna turystyka dostępna jest dla każdego i w różnej formie: windsurfing, nurkowanie czy narty. Znajdziecie u nas także noclegi w Polsce, w miejscowościach takich jak np. Zakopane, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Sopot. Pokażemy Wam również gdzie warto odwiedzić spa&wellness....