Chociaż wiele osób błędnie zakłada, że Szczecin leży nad Morzem Bałtyckim, faktem jest i kojarzy się z nadbałtyckim klimatem i atrakcjami wodnymi. Jeśli szukamy miejsca na letni wypoczynek, Szczecin będzie idealnym miejscem bazowym do krótkich wypadów nad morze.

Szczecin i okolice atrakcje

  1. Jedną z największych atrakcji Szczecina jest Jezioro Szmaragdowe. Znajduje się ono na terenie dawnej kopalni i jest całkowicie sztucznym zbiornikiem. Jego przepiękny, wręcz bajkowy kolor pochodzi od zawartości węglanu wapnia pochodzącego z rozpuszczania się kalcytu. Nad jeziorem skorzystamy z pieszych szlaków oraz urządzimy piknik. W czasie ciepłych i słonecznych sobót i niedziel, Jezioro Szmaragdowe cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Szczecina i weekendowych turystów.
  2. Police są niezmiernie ciekawym miejscem nieopodal Szczecina, którego główne zabytki, to ruiny klasztoru Augustianów, XIX wieczne kamienice oraz tłumnie odwiedzane przez Niemców, Lapidarium, czyli swoista pamiątka po dawnych niemieckich cmentarzach. Oferowane przez Szczecin i okolice atrakcje oraz bogata historia stanowią dla zagranicznych gości nie lada gratkę, zwłaszcza dla wspomnianych Niemców, których wielu wywodzi się z tychże terenów.
  3. W Wolinie na najmłodszych czeka Centrum Słowian i Wikingów, a w Nowym Warpnie zobaczymy niesamowite zjawisko, jakim jest ponad 100 sosen zwyczajnych, wygiętych pod kątem 90 stopni nad powierzchnią ziemi. Geneza ich niezwykłego wyglądu owiana jest tajemnicą i tak naprawdę nikt nie wie, dlaczego urosły one w ten szczególny sposób.
  4. 100 km od Szczecina znajdują się Międzyzdroje. Tutaj warto odwiedzić Woliński Park Narodowy z zagrodą, muzeum i licznymi szlakami dla piechurów. W Międzyzdrojach ciekawa atrakcją jest muzeum figur woskowych oraz miniatur, a także Promenada Gwiazd.
    Gdy wybieramy się w okolice Szczecina w celu plażowania i korzystania z atrakcji wodnych, poniżej znajdziemy przydatną listę, absolutnie fantastycznych plaż, i co najważniejsze nieszczególnie zatłoczonych:

Szczecin i okolice atrakcje takie, jak:

  • Plaża w Grodnie, pomiędzy Międzyzdrojami a Wisełką jest wspaniałą alternatywą dla zatłoczonych międzyzdrojskich kąpielisk.
  • Plaża w Rogowie, w okolicach Rewala, Kołobrzegu i Trzebiatowa.
  • Jezioro Wisełka to idealne miejsce do nauki windsurfingu. Dodatkowo wypożyczymy tu kajak, łódkę lub rower wodny.

Szczecin najlepiej jest odwiedzić latem, podczas sezonu. Mamy wówczas pewność, że liczne atrakcje, takie jak festyny, koncerty czy pokazy nie ominą nas. Nie bez znaczenia jest także bogactwo wód oraz liczne okoliczne plaże, często ukryte w zacisznym miejscu, pozwalające na wypoczynek bez tłumów.