Urlop to niewątpliwie jeden z najważniejszych aspektów naszego życia zawodowego. To właśnie wtedy nabieramy sił, dystansujemy się od spraw zawodowych i relaksujemy się przez okres około 2 tygodni. Jest to świetna możliwość spędzenia czasu na własnych warunkach i w jaki sposób chcemy. Odpoczynek? Nie ma sprawy! Aktywne zwiedzanie? To też jakaś opcja. A może połączenie jednego z drugim? To również da się zrobić. Na początku każdego roku pojawia się pytanie – gdzie w tym roku wybierzemy się na urlop? Jeśli mają to być zagraniczne wojaże, często wtedy podejmujemy decyzję i wykupujemy pobyt. Wakacje last minute to coś, co w ostatnich latach niewątpliwie zdobyło popularność w naszym kraju. Dowiedz się więcej i sprawdź najlepsze last minute.

  1. Wakacje last minute – co to jest?
  2. Opcje last minute

Wakacje last minute – co to jest?

Najlepsze wczasy last minute w Polsce stają się coraz popularniejsze. Głównie ze względu na cenę. Biura podróży, aby nie być stratnym, oferują wyjazdy na wakacje w naprawdę korzystnych cenach. Dlatego jeśli marzysz o piaszczystej plaży i błogim odpoczynku, pomyśl o tego typu urlopie. Oferta last minute to przede wszystkim pomysł na tanie wakacje, które bukowane są na ostatnią chwilę, ponieważ są to tak na prawdę ostatnie wolne miejsca. Dlatego jeśli nie zależy ci na konkretnym kierunku swoich wakacyjnych wojaży, weź pod uwagę taki wyjazd. Takie polowanie na okazję i rezerwowanie wyjazdu w ostatniej chwili przyniesie również dreszczyk emocji. Często można trafić wyjazdy do popularnych kierunków jak Grecja, Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja, Malta, Portugalia, Cypr, Turcja czy Egipt.

Kierunki te charakteryzują się przede wszystkim doskonałą pogodą. Żar płynący z nieba, ciepłe morze i odpoczynek. Kto z nas choć raz nie marzył o takich wakacjach?

Opcje last minute

Na co warto zwrócić uwagę dokonując rezerwacji w opcji last minute? Przede wszystkim na wyżywienie. Nierzadko są to:

  • all inclusive,
  • pełne wyżywienie,
  • śniadania.

Pierwsza opcja charakteryzuje się tym, że mamy dostęp niemal do wszystkiego. Jest to najbogatsza opcja i często najdroższa. Znajdziemy tutaj standardowe posiłki jak śniadanie, obiad i kolacja, ale również wszelkiego rodzaju przekąski czy napoje (również alkoholowe). Druga opcja to trzy posiłki dziennie, czyli śniadanie, obiad i kolacja. Z kolei trzecia opcja, najuboższa, zawiera jedynie śniadania. Jednak dla osób, którzy cenią sobie swobodę i możliwość jedzenia w każdej dowolnej porze, ta opcja może okazać się najlepsza.

Termin wyjazdu jest zazwyczaj narzucony z góry. To w końcu ostatnie miejsca, dlatego też nie mamy tutaj możliwości lawirowania terminem podróży. Wyjazdy znajdziesz także na kilkanaście dni czy długi weekend.

Ponadto, wypoczynek last minute to doskonała opcja dla osób, które mają ograniczony budżet, a chcą wypocząć w Egipcie czy Hiszpanii.

Zakwaterowanie

Przed zarezerwowaniem należy się zapoznać z ofertą hotelu. Jeśli wybieramy się na rodzinne wakacje z dziećmi warto zwrócić uwagę na aquapark czy brodziki, które zapewnią maluchom zabawę. Dzieci lubią także animacje, dlatego sprawdź czy twój hotel je oferuje. Interesuje cię spa? Poszukaj oferty z masażami czy sauną. Dobrze jest także poczytać opinie o danym miejscu noclegowym, tak, abyśmy się nie rozczarowali po przyjeździe.

Atrakcyjną ofertę znajdziesz kilka dni przed wylotem. Dlatego jeśli możesz manewrować swoim urlopem to poszukaj najlepszych wakacji last minute w dobrej cenie. Jedź do Grecji czy Egiptu i dobrze wykorzystaj ten czas, by po urlopie, wrócić w pełni sił do pracy.