Zamek w Bolkowie niezwykłe wieże historii, warte obejrzenia

 

Zamek Bolków

góruje nad miasteczkiem położonym nieopodal trasy przebiegające pomiędzy Jelenią Górą a “

Zamek Bolków jest niezwykle prosty w zauważeniu go, gdyż przejeżdżając przez główną drogę prowadzącą do Wrocławia widać jego- wychylające się charakterystyczną wieżę zamkowe.

Zamek ten powstał na początku XIII wieku. Jako obiekt zamkowy odznaczał się on niezwykle rzadko spotykaną budowlą w Polsce, chodzi o konstrukcje wieży.
Jego budowla przetrwała zmiany właścicieli, liczne napady/ grabieże i przebudowy, a także zmiany ustrojowe Polski.
Niestety w wyniku upływu czasu z zamku pozostały już dzisiaj jedynie jego ruiny, ale wciąż są one popularną atrakcją nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. We wnętrzach kompleksu zamkowego powstało muzeum.
Obiekt muzealny zawiera różne rodzaje: średniowiecznej broni oraz przedmioty należące do książąt i XVIII-wieczne mapy z tamtego okresu.
Na zamku w Bolkowie kilka razy do roku odbywają się pokazowe i niezwykle ciekawe i efektywne oraz bardzo zawzięte walki rycerskie, jak i również koncerty w stylu muzyki neogotyckiej, czyli muzyki, na której koncerty zjeżdżają rzesze fanów tego typu muzyki z całej Polski i z zagranicy.
. Podwoje budowli zamkowych są otwarte codziennie, oprócz poniedziałków i sobót. Kiedy to trwa sprzątanie i ewentualna konserwacja, przeprowadzana na terenie muzeum.

Cennik:

Bilet wejściowy ulgowy kosztuje: 10 zł, normalny 15, natomiast rodzinny- kosztuje 30 zł, za liczbę 5 osób na cały dzień.
Zamek w Bolkowie można odwiedzać przez cały rok.
W sąsiadujących z zamkiem miejscowości, obok zamku jest możliwość skorzystania z stanich i komfortowych noclegów. Wraz z wyżywieniem i dostępem osób do Internetu oraz własnym miejscem parkingowym.

Można też wcześniej złożyć za pośrednictwem strony internetowej, zamówienie na pobyt-kilkudniowy lub jedno dobowy na terenach zamku. Niestety w muzeum obowiązuje całkowity i bezwzględny zakaz fotografowania eksponatów muzealnych.
Za złamanie lub naruszenie tego obowiązującego zakazu grozi kara finansowa, Ustanowiona w ustawie, przepisach prawa o ochronie zabytków w Polsce j terenów do nich przynależących.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia muzeum zamkowego w Bolkowie.
Przy okazji może obejrzenia jakiejś walk średniowiecznych rycerzy, które to każdy powinien obejrzeć.
Albowiem jest to niesamowite widowisko oraz pasjonujące przeżycie na tle historycznym. Gwarantuje tym samym- równocześnie niezapomniane i mocne wrażenia zapadające w pamięci na długo, we wspomnienia, jakie ma każdy człowiek w życiu.

Zamek Bolków z pewnością przypadnie Państwu do gustu, nieopodal zamku znajdują się skały, pamiętające jeszcze okres Jury.
Jest to zarazem ciekawa oraz mądra forma aktywnego spędzenia czasu na łonie natury, dla wszystkich, niezależnie od wieku, czy poglądów.

Serdecznie zapraszamy na średniowieczną dawkę niezłej energii i wiedzy na temat dawnych odległych czasów na ziemiach Polski.