Zabierając swoje dziecko nad wodę w czasie lata rodzice często stają przed dylematem: pieluszki do pływania dla niemowląt jakie wybrać? Wybór odpowiedniej pieluszki to tylko część tego, o czym należy pamiętać wybierając się z dzieckiem na letni spacer. Co oprócz tego warto przygotować, kiedy zabieramy swojego malucha nad wodę w ciepły, letni dzień, aby taka wycieczka nie skończyła się krzykiem i stresem dla dziecka?

Co przygotować zabierając małe dziecko nad wodę?

Wybierz pieluszkę, która będzie wodoodporna i która nie spowoduje odparzeń u dziecka. Nie warto wybierać tanich pieluszek, które przepuszczą wodę. Kiedy już zdecydujesz się na konkretną markę pieluszek, wówczas pamiętaj, aby spakować ich odpowiednią ilość, ponieważ jedna zdecydowanie nie wystarczy na cały dzień nad wodą. Upewnij się także, czy wybrana pieluszka nie krępuje ruchów dziecka. Jeśli tak się stanie, dziecko może czuć stres, który poźniej skojarzy z kontaktem z wodą, co wywoła u niego negatywną podświadomą reakcję na wodę w przyszłości. Dlatego dobrze jest tego uniknąć i wybrać odpowiednią pieluszkę, która pozwoli dziecku swobodnie cieszyć się zabawą w wodzie.

Zadbaj także o krem przeciw promieniom słonecznym. Dobrze jest nałożyć krem na ciało dziecka jeszcze w domu, aby mieć pewność, że dobrze się wchłonął. Na dworze dziecko jest ruchliwe i może zetrzeć krem ze swojego ciała. Oczywiście zadbaj o to, aby krem był przeznaczony dla dzieci w danej grupie wiekowej. Nie należy nakładać na dziecko kremu przeznaczonego dla dorosłych, ponieważ będzie się on różnił składem i może ostatecznie zaszkodzić dziecku, powodując u niego reakcje alergiczne lub inne, niepożądane konsekwencje.

Opieka nad dzieckiem w trakcie lata

Jeśli zabierasz dziecko nad wodę, wówczas ważne jest, abyś nie spuszczał go z oka. Jeśli jesteś ze swoją partnerką, wówczas jasno komunikujcie się na temat tego, kto obecnie pilnuje malucha. Niedomówienia w tej kwestii mogą być groźne dla bezpieczeństwa dziecka, które bawi się w okolicach zbiornika wodnego.