Zamki to budowle niezwykle ciekawe, które mogą stanowić fascynujące atrakcje turystyczne i być bardzo trafionym elementem każdej wycieczki.

Ciekawe zamki w Polsce

Są to budowle o charakterze świeckim, co na tle niezwykle licznych zabytków sakralnych może stanowić niezwykle atrakcyjną alternatywę. Ciekawe zamki w Polsce mogą więc być bardzo dobrym rozwiązaniem podczas wycieczek dla osób, które są pasjonatami historii i różnego rodzaju dawnych rządów, choć nie tylko. Zamki, wraz ze swoimi oryginalnymi i ciekawymi historiami, mogą zachwycić każdego. Z pewnością warto więc zainteresować się, które zamki w Polsce są najbardziej warte zwiedzania.

Wybrane zamki w Polsce, które są ciekawe i chętnie odwiedzane przez turystów

Na pewno warto wybrać się do często odwiedzanych i bardzo dobrze znanych zamków w Polsce. Dobrym rozwiązaniem będzie więc wycieczka do Zamku Królewskiego w Warszawie, który zbudowany jest w stylu barokowo-klasycystycznym, który wiąże się z ważną częścią historii Polski. Równie wartym odwiedzin z tego względu jest Zamek Królewski na Wawelu, czyli zamek obronno-rezydencyjny w Krakowie. Warto go zwiedzić nie tylko ze względu na historię, ale także na wrażenia estetyczne, jakich może dostarczyć. Zamek ten był wielokrotnie modyfikowany z różnych powodów. Ma bardzo dużą powierzchnię i różne ciekawe wnętrza. Do najbardziej znanych zamków w Polsce można zaliczyć też Zamek w Malborku, którego budowa rozpoczęła się w XIII wieku przez Zakon Krzyżacki, który został wpisany na listę UNESCO.
Ale poza najlepiej znanymi i najbardziej związanymi z historią Polski zamkami jest wiele innych, mniej znanych, a jednak również interesujących zamków. Przykładem może być zamek w Pieskowej Skale, należący pierwotnie do rodu Szafrańców, którego początki sięgają XIV wieku, a związany z nim był Władysław Łokietek. Ciekawym, choć mniej znanym zamkiem będzie na pewno Zamek Dunajec, średniowieczna warownia, położona na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego, który wzniesiono na początku XIV wieku.